Ochrona środowiska jest dla nas niezwykle ważna. To właśnie dlatego do swojego parku maszynowego wprowadzamy urządzenia, w których zastosowane są ekologiczne rozwiązania. Przykładem są drukarki HP latex 3100, posiadające atramenty tworzone na bazie wody. 

Technologia lateksowa liczy już sobie dwanaście lat, jednak kiedy w 2008 r. wchodziła na rynek, wywołała niemałe poruszenie w branży. Po raz pierwszy możliwe stało się tworzenie bezwonnych wydruków, a sam proces nie emitował szkodliwych substancji, na działanie których szczególnie narażeni byli obsługujący urządzenie pracownicy.

Dzisiaj korzystanie z drukarki nie wiąże się z koniecznością montażu specjalnych systemów wentylacji i nie niesie żadnego ryzyka dla osób znajdujących się w pobliżu. Technologia lateksowa otworzyła też ogromne pole do popisu dla branży dekoracji wnętrz. Bezwonne wydruki mogą być bowiem z powodzeniem stosowane w zamkniętych pomieszczeniach. 

Co ciekawe, drukowanie dzięki tuszom na bazie wody nie ustępuje jakości technologii solwentowej. Wydruki są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, różne warunki atmosferyczne oraz działanie promieni słonecznych. Ich ekologiczność została potwierdzona licznymi certyfikatami. 

Na drukarkach HP latex 3100 pracujemy od 2017 r. Jest to niezwykle wydajne urządzenie, które może zadrukować od 35 do nawet 180 m kw. na godzinę, co znacząco skraca czas realizacji nawet największych zamówień. Co ważne, wydruki wychodzą z niej suche i są gotowe do wysyłki lub dalszych procesów, np. laminacji. Drukarka jest stosunkowo prosta w obsłudze – to dodatkowo usprawnia naszą pracę, a klientowi przynosi korzyści w postaci szybko wykonanej usługi.  

Druk ekologiczny

Jedna z naszych maszyn HP latex 3100

HP latex 3100 wykorzystujemy przede wszystkim do zadruku billboardów, tekstyliów, płótna, materiałów do podświetleń, a także materiałów do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. 

Urządzenie gwarantuje szeroką gamę barw, dobrą ostrość, powtarzalną jakość oraz wysoką rozdzielczość – 1200 dpi. Jest także bardzo wszechstronne – sprawdza się zarówno przy tworzeniu najwyższej jakości materiałów, jak i w przypadku bardziej ekonomicznych rozwiązań. 

Dlaczego warto drukować ekologicznie? W skrócie mówiąc, praca na HP latex 3100 to same korzyści, ponieważ dzięki niej:

  • dbamy o środowisko naturalne – nie emitujemy szkodliwych substancji, przez co chronimy czystość powietrza,
  • zapewniamy komfortowe i bezpieczne warunki pracy dla naszych operatorów,
  • gwarantujemy klientom zróżnicowaną ofertę wydruków, które są bezwonne i całkowicie bezpieczne dla ich zdrowia,
  • drukujemy szybciej, przy zachowaniu maksymalnej jakości. 

A to dopiero początek długiej listy zalet tego urządzenia. Zresztą, możecie przekonać się sami!

EnglishGermanPoland